V našej ambulancií sme investovali do najmodernejšieho materiálneho a technického vybavenia, ktoré nám umožňuje poskytovať ošetrenie najvyššej kvality.

Intraorálna kamera

3Umožňuje nám ľahšiu diagnostiku, využíváme ju na identifikáciu kazov taktiež na kontrolu ústnej dutiny po dentálnej hygiene na zaznamenanie pôvodného tvaru zubov a odtieňa pred protetickým ošetrením a bielením . Kamera má funkciu dotykového programovania, ktoré umožňuje archiváciu snímok pacienta, pridávať nové snímky a bez problémov počas niekoľkých sekúnd nájsť údaje o pacientovi.

RTG – Rádioviziografia

Je to moderný digitálny systém zhotovovania snímiek zubov s najmenšou ionizačnou záťažou pacienta. Tento systém nám umožňuje vizualizáciu vnútorných štruktúr zuba, vyhľadávanie medzizubných kazivých ložisk a kvalitné ošetrenie koreňových kanálov.

Ozón

Ozón je plyn, kterého molekula sa skladá z troch atómov kyslíka. Využitie ozónu v medicíne je veľmi účinné. Ozónová liečba je veľmi bezpečná a bez vedľajších účinkov. U nás ozó používáme na liečbu ďasien, dezinfekciu koreňových kanálikov, rýchlejšie hojenie rán.

Laser

6Laser otvára nové možnosti pre ošetrenie našich pacientov. Iba s jedným prístrojom dokážeme vykonávať širokú škálu ošetrení na mäkkých tkanivách v endodoncii, parodontológii, redukcii patologických zárodkov, liečby bolesti a bielenia zubov. Ošetrenie Laserom je pre pacienta menej bolestivé, zotavenie po zákroku rýchlejšie a celkové výsledky liečby sú v porovnaní s bežnými postupmi lepšie.

V našom zariadení Laser využíváme na :

Ošetrenie hlbokých zubných kazov, ošetrenie citlivých zubných krčkov, sterilizáciu fisúr, dezinfekciu koreňových kanálikov, bielenie zubov, dekontámináciu periodontálnych vačkov, ošetrenie áft, herpesu.

Výhody :

V stomatochirurgii
-znížené krvácanie počas zákroku, v niektorých prípadoch bez potreby šitia rany, rana je menej opuchnutá, hojenie rán takmer bez jazvy, menšia bolestivosť, kratší čas na ošetrenie, laser má bakteriocídny účinok.

Implantologický stroj

Na implantologické a chirurgickí operácie používame implantologický unit japonského výrobcu NSK. Prístroj je veľmi šetrný pre pacienta, umožňuje priame chladenie sterilným roztokom, kontaktné časti sú sterilizovateľné.

Elektrokauter

V našej praxi sa ku kauterizácii používa elektrokoagulačný nôž – kauter. Tento tepelný chirurgický alebo stomatochirurgický nástroj sa najčastejšie používa bežne po extrakcii zubov so zvýšenou krvácavosťou ale i tam kde sa chce lekár vyhnúť šitiu rany. Použitie kauteru predchádza lokálna anestézia.

GuttaMaster

Piecka ktorú používáme v endodoncii na zaplnenie koreňových kanálikov s dvomi oddelenými tepelnými komorami na zahriatie obturátorov. Tekutá Alpha guttapercha umožňuje zaplnenie rovných ale aj zahnutých kanálikov. Je dokázané veľmi dobré 3-dimenzionálne tesné zaplnenie koreňového kanálika.